درب آکاردئونی چهار گل دارای ۴ ردیف لوزی به اندازه ۵۰ سانتی متر است. اسم دیگر این حفاظ، درب آکاردئونی چهار گل است. این نرده حفاظ از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. طبیعی است که هرچقدر تعداد لوزی ها افزایش می یابد، ایمنی نیز زیاد می شود. از رنگ های الکترواستاتیک برای رنگ آمیزی و از جوشکاری کربن دی اکسید استفاده شده است.
درب آکاردئونی شکلات پیچ یا پیچ شکلاتی از نظر ظاهری شبیه به حفاظ آکاردئونی دو گل یا سه گل است. اما تسمه های عمودی استفاده شده در ساخت این درب به صورت پیچی است که اصطلاحا به آن شکلاتی می گویند. این درب آکاردئونی از نظر زیبایی در خط مقدم است. همچنین به دلیل وجود پرچ های مخفی و لولای ضد سرقت، یک محافظ امنیتی بسیار قوی است.
درب آکاردئونی سه گل یکی از پرفروش ترین حفاظ ها در بین سایر درب های آکاردئونی بازار است. این درب با نام حفاظ آکاردئونی سه لوزی نیز شناخته می شود. این حفاظ یا به صورت درب آکاردئونی سه گل ساده یا حفاظ آکاردئونی سه گل ۴ خم  و یا حفاظ اکاردئونی سه گل ۲ خم تولید می شود. این درب از نظر ایمنی در سطح بالایی قرار دارد.
درب آکاردئونی ایتالیایی از نظر ظاهری و فنی و همچنین امنیت شباهت زیادی به نمونه خارجی آن دارد. این درب آکاردئونی از ۲ گل ساخته شده است اما ظاهر آن بیشتر شبیه به ۴ گل است. این درب نیز شامل قفل های مخفی و عادی است. برای جوشکاری این درب از کربن دی اکسید و برای رنگ آمیزی آن از رنگ های الکترواستاتیک کوره ای درجه ۱ استفاده شده است.
درب آکاردئونی دو گل یکی از ارزانترین و مقرون به صرفه ترین حفاظ بین انواع نرده حفاظ آکاردئونی است. درب آکاردئونی با نام حفاظ آکاردئونی دو لوزی نیز شناخته می شود. لولاها و قفل های این درب به صورت مخفی یا عیان ساخته می شود. مزایای درب آکاردئونی دو گل: قیمت مناسب و مقرون به صرفه، اشغال فضای کم.
درب آکاردئونی تمام گل یا پنج لوزی یکی از ایمن ترین حفاظ های آکاردئونی است. این درب از وزن بیشتری نسبت به سایر حفاظ ها برخوردار است. دستگیره های زیبا و همچنی قفل عادی و مخفی برای درب آکاردئونی تمام گل یکی از مزیت های آن است. از طرف دیگر به دلیل بیشتر بودن وزن، قیمت آن نیز بیشتر می شود. این درب یکی از پرفروشترین حفاظ آکاردئونی است.