حفاظ آکاردئونی

حفاظ آکاردئونی با قیمت عالی و مقرون به صرفه

درب آکاردئونی جدید با قیمت مناسب به همراه قفل کتابی یا سایر قفل های توکار و …. سبب افزایش امنیت ساختمان می شود. درب آکاردئونی تضمین کننده امنیت خانه است. حفاظ آکاردئونی با داشتن اجزایی مقاوم در برابر ضربه و فشار سدی محکم در مقابل ورود افراد غریبه است. حفاظ درب به صورت درب های تاشو است که از جنس آهن و فولاد بوده و به صورت کشویی باز و بسته می شوند. درب آکاردئونی روی قاب چهارچوب درب ورودی آپارتمان نصب می شود. اتصال این حفاظ به در خانه از طریق چند جوش ساده انجام می شود. حفاظ آکاردئونی معمولا از تیغه هایی که به صورت مورب روی همدیگر قرار گرفته اند ساخته می شود. این دربها زمانی که باز می شوند به عنوان یک محافظ قدرتمند کار خود را آغاز می کنند.

اجزای درب آکاردئونی شامل تسمه ها، پروفیل، پرچ ها و قفل، حلقه جای قفل، ریل، دستگیره و لولا است. تسمه ها ساختار اصلی حفاظ اکاردئونی را تشکیل می دهند. تسمه ها مهمترین جزء برای جلوگیری از ورود افراد غریبه داخل ساختمان است. تسمه ها لازم است تا استحکام و ضخامت کافی داشته باشند. چهارچوب حفاظ از پروفیل تشکیل می شود. این پروفیل باید از استحکام خوبی برخوردار باشد تا امکان نفوذ و دیلم کردن را خنثی کند. پرچ ها برای اتصال تسمه ها استفاده می شود. پرچ ها فولادی بوده و باید نوع مرغوب باشند تا در برابر ضربه نشکنند. قفل ها یا به صورت توکار یا مخفی ساخته می شوند.

حفاظ آکاردئونی
حفاظ آکاردئونی

اجزای درب آکاردئونی

  • تسمه‌ها: ساختار اصلی حفاظ آکاردئونی را تسمه‌ها تشکیل می‌دهند. لازم است ضخامت کافی داشته باشد تا استحکام خوبی در مقابل فشار و ضربه داشته باشد. تراکم تسمه‌ها در ایمن بودن درب اثر زیادی دارد. هر چه کیفیت تسمه و تراکم آن بالاتر باشد، قیمت درب آکاردئونی هم بالاتر خواهد بود.
  • پروفیل: حفاظ آکاردئونی از یک چهارچوب به نام پروفیل تشکیل شده است. این چهارچوب باید استحکام کافی داشته باشد تا از ضربه و دیلم کردن خودداری کند.
  • پرچ ها: برای اتصال تسمه ها به همدیگر از پرچ استفاده می شود. پرچ ها باید مقاومت کافی داشته باشند و از متریال مرغوب ساختته شده باشند تا مقاومت لازم در برابر ضربه زدن را داشته باشند.
  • قفل: قفل برای هر درب آکاردئونی مانند هر درب دیگر است. قفل های توکار یا مخفی و یا روکار برای حفاظ آکاردئونی استفاده می شود.
  • ریل: برای حرکت تسمه‌ها داخل چهارچوب از ریل استفاده می‌شود. حلقه جای قفل هم بر روی درب آکاردئونی وجود دارد که می‌توانید از انواع قفل کتابی و مشابه آن برای بالا بردن امنیت استفاده کنید.

حلقه جای قفل، ریل و دستگیره و لولا از دیگر اجزای حفاظ درب

حلقه جای قفل روی درب آکاردئونی است و که می توان ازانواع قفل کتابی یا مشابه استفاده کرد. ریل برای حرکت تسمه ها داخل چهارچوب از ریل استفاده می شود. دستگیره هم مانند هر درب دیگری است که برای باز و بسته کردن آن استفاده می شود.

قیمت درب آکاردئونی
قیمت درب آکاردئونی

انواع مدل های درب آکاردئونی

درب های آکاردئونی از تسمه های فلزی که به وسیله پین های فلزی به همدیگر وصل شده اند تشکیل می شود. که در قاب فلزی قرار گرفته و به صورت ریلی در محور عرضی خود باز و بسته می شود. انوع درب آکاردئونی شامل درب آکاردئونی دو گل یا دولوزی – درب آکاردئونی سه گل یا سه لوزی – حفاظ آکاردئونی دوجداره – حفاظ آکاردئونی ساده  و….

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *